FUJIFILM X-T4

Tato kamera byla přesně to, co jsem hledal, jednak pokud jde o barvu, kontrast a duši! Tento fotoaparát má skutečně duši! X-T4 je nejvýkonnější fotoaparát řady X, vybaven snímačem X-Trans CMOS 4 4. generace, procesoru X-Processor 4, nově vyvinutého kompaktního systému stabilizace obrazu v těle (IBIS), nového režimu simulace filmu „ETERNA Bleach Bypass“ a různých dalších funkcí.

FUJIFILM X-H1

Tento fotoaparát je pro mě stroj do nepohody, skvěle se drží, nejraději s většími objektivy. X-H1 patří k nejvýkonnějším fotoaparátům řady X se snímačem 24,3 Mpx, obsahuje 5-osou, 5,5 EV vestavěnou obrazovou stabilizaci (IBIS). Jako všechny Fujifilm kamery umí skvělé filmové simulace.

FUJINON XF 56mm f1.2

O.M.G. Toto je jeden ze tří nejlepších objektivů Fujifilm! Když mám fotit lidi, bez přemýšlení sahám na něj. Obraz a bokeh jsou mimo tento svět.

FUJINON XF 23mm f1.4

Když jsem si ho kupoval, nenapadlo mě, jak všestranný objektiv to je. Hodí se pro škálu námětů, včetně portrétů, skupin lidí, street i krajin. Světelnost f/1,4 zvládá z ruky i tam, kde se světla nedostává, k tomu umí krásný bokeh. Zkreslení objektivu je na absolutním minimu.

FUJINON XF 18mm f2

Někdy si vezmu jen do kapsy babičku X-T10 a s tím tohle sklo, celé se to vejde do kapsy, dohromady vydá skvělou kvalitu! Širokáč, který pokrývá zorný úhel 76,5°, udělá skvěle svoji práci. Je to mazlík!

FUJINON XF 16mm f1.4

Opět jeden z nejlepších Fujifilm premiových objektivů, řekl bych jinak robustní "širokáč". Dost rychlý, ostrý již od "plné díry". Kromě portrétů není snad téma, na který by se úplně nehodil. Vzhledem ke kratší zaostřovací vzdálenosti si ho vezmu i na focení jídel. Zvládá nejkratší zaostřitelnou vzdálenost na 15cm.

FUJINON XF 100-400 f4,5-5,6

Tak to je už hodně dospělej objektiv, na sport, rychle se pohybující objekty, do přírody, k tomu je při špatném počasí odolný, potvrzuje to označení WR - "water / dust resistance", funguje při -10°C. I přes svoji velikost se s ním dá fotit z ruky se systémem stabilizace obrazu.

FUJINON XF 50-140 f2,8

Další sklo, které mě neuvěřitelně překvapilo. S tím bych fotil nejraději všechno, jen se s ním všude nevejdu. Je to špičkový a rychlý zoom objektiv s konstantní světelností f/2,8 v celém rozsahu, délka objektivu zůstává v zoomu neměnná. Robustní, ale váhově stále přijatelný pracant do mnoha fotožánrů!

FUJINON XF 10-24 f4

Když jdu fotit interiéry, tak je volba jasná! Tohle je pravděpodobně nejlepší širokoúhlý objektiv Fujifilm pro tento žánr. Světelnost f/4 je neměnná v celém rozsahu ohnisek.

FUJINON TELECONVERTER 1,4x

Když chci vidět opravdu daleko, tak dohromady s XF 50-140 mm nebo XF 100-400mm funguje skvěle! Neztrácí kvalitu!

fujifilm x-t10

FUJIFILM X-T10 & FUJINON 18-55

Tak to je moje původní a prvotní COMBO, s kterým jsem zamiloval do FUJIFILM! I dnes si s touhle babičkou rád vyběhnu!